تصفیه آب

راهنمای خرید تصفیه آب صنعتی در شیراز

خرید تصفیه آب صنعتی

اگر در شرف خرید تصفیه آب صنعتی در شیراز هستید، این مقاله می تواند به شما برای انتخاب بهتر کمک کند. از آنجایی که آب به عنوان ماده خام در صنایع مختلف شناخته می شود، استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی نیز اجتناب ناپذیر می باشد؛ لیکن، پاکیزه بودن این آب، تاثیر بسزایی بر روی محصولات و درآمد شما می گذارد. به عنوان مثال، در صورت پروش دام و طیور، اگر آب آشامیدنی آنها آلوده باشد، احتمال بیماری افزایش یافته و در نتیجه تلفات دام را به همراه خواهد داشت. در دیگر مشاغل نیز، آلودگی آب تاثیر مستقیم بر کیفیت محصولات دارد، به طوری که استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی بسیار ضروری تلقی می شود.

نکاتی که هنگام خرید تصفیه آب صنعتی در شیراز باید بدانید

همانطور که می دانیم، منابع آب شیرین جهان پیش از پیش رو به کاهش است. در نقطه ی مقابل، نیاز روز افزون به آب در بخش های مختلفی چون، کشاورزی، کارخانجات، گلخانه ها، صنایع مختلف و .. در حال فزونی مشاهده می شود. در نتیجه، نیاز به دستگاه تصفیه آب صنعتی نیز، هر روز افزایش می یابد. واتر فامیلی، به عنوان یکی از معتبرترین فروشگاه ها جهت خرید تصفیه آب صنعتی در شیراز، درصدد آگاهی رسانی بیشتر به شما کاربران عزیز بر آمده تا خریدی مطمئن و آسوده را تجربه کنید.

در ادامه مطالبی که پیرامون آنها صحبت خواهیم کرد، عبارت اند از:

افزایش نیاز به خرید تصفیه آب صنعتی در شیراز

اهداف استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی

داشتن منابع آب پاکیزه برای تمامی افراد و صنایع مختلف، موضوعی بسیار حیاتی است. اگرچه به دلیل کمبود منابع آب پاکیزه خصوصا در شهر شیراز، نیاز به استفاده از روش تصفیه بوده تا بتوانیم آب مورد نیاز کاربرد های مختلف را از منابع آب زیر زمینی و سطحی تامین کنیم. اهداف اصلی استفاده و خرید تصفیه آب صنعتی در شیراز، شامل موارد زیر می باشد:

 • جلوگیری از رشد مواد بیولوژیک
 • کنترل رسوب گذاری به دلیل وجود املاح مختلف در آب، از جمله نمک
 • از بین بردن باکتری های هوازی و غیر هوازی
 • جلوگیری از خوردگی و از بین رفتن مواد در اثر اکسید شدن

انواع روش های تصفیه آب صنعتی

انواع روش های تصفیه

دستگاه های تصفیه آب صنعتی، از روش های مختلفی برای تصفیه کردن آب بهره مند هستند که در ادامه با هر کدام از آنها، آشنا خواهیم شد.

  • روش تبادل یونی:

در این روش یون های نامطلوب آب، توسط یک ماده تبادلگر یون (که می تواند رزین های متخلخل یا بعضی از نانو مواد باشد)، با یونی دلخواه تبادل می شود. روش تبادل یونی، برای گرفتن سختی آب و تولید آب خالص با درجه بالا مورد استفاده قرار می گیرد. از متداول ترین کاربرد های این روش، نرم سازی آب شهری است، به طوری که یون های منیزیم و کلسیم موجود در آب سخت را با یون های سدیم جایگزین می کند. روش تبادل یونی، در صنایع غذایی، فلز سازی، تصفیه فاضلاب، بخشی از سیستم تصفیه آب شرب و.. قابل استفاده می باشد.

روش تبادل یونی

 • روش الکترودیالیز معکوس (EDR):

این روش با استفاده از جریان برق DC و غشای آنیونی و کاتیونی، حذف املاح معدنی را انجام می دهد. بیشترین کاربرد روش EDR در تهیه آب آشامیدنی و یا تصفیه آب های صنعتی از آب های TDS کمتر از ۵۰۰۰ است.

 • روش فیلتراسیون:

روش فیلتراسیون خود دارای چند نمونه است که شامل:

می باشد. این روش ها را برای جداسازی املاح محلول در آب، مواد آلی و تولید آب خالص استفاده می کنند. در واقع، مواد جامد معلق، توسط تصفیه آب های فیلتراسیون جداسازی خواهند شد. بر همین اساس به فرایندی که در آن مواد معلق جامد، در اثر عبور از یک محیط متخلخل جدا می شوند، فرایند فیلتراسیون گویند. در فروشگاه واتر فامیلی، انواع مختلفی از دستگاه هایی که از این روش استفاده می کنند موجود است. جهت مشاهده و خرید تصفیه آب صنعتی در شیراز، می توانید به این فروشگاه مراجعه فرمایید.

روش های فیلتراسیون

روش الکترود یونیزاسیون (EDI):

روش EDI، از ترکیب روش تبادل یونی و فیلتراسیون شکل گرفته که خروجی آن، آبی دارای هدایت الکتریکی (EC) پایین و عاری از املاح می باشد. این روش املاح موجود در آب را از طریق تبادل یونی جدا می کند. واحد های EDI، از تعدادی سلول که بین دو الکترود قرار گرفته اند تشکیل می شود. تفاوت اصلی این روش با روش تبادل یونی در این است که ممبران به صورت پیوسته با جریان برق احیا شده و دیگر نیازی به استفاده از مواد شیمیایی برای احیای ممبران نیست.

 • روش اسمز معکوس (RO):

شاید موثر ترین راه برای تولید آب خالص و حذف املاح مضر از آب، استفاده از روش اسمز معکوس باشد. در این فناوری از فیلتر هایی با نام ممبران که معمولا از جنس پلی آمید هستند، استفاده می شود. این فیلتر ها دارای منافذی بسیار کوچک می باشند که فقط ذرات کوچک تر از ۰.۰۰۰۱ میکرون می توانند از آنها عبور کنند. فیلتر ممبران قابلیت حذف آلاینده های شیمیایی، نیتریت و نیترات، جیوه، سرب، نمک و سایر ناخالصی های آب را دارد. دستگاه های تصفیه آبی که از روش RO بهره می برند، در تمامی صنایع قابل استفاده هستند. روش اسمز معکوس، حتی در دستگاه تصفیه آب خانگی نیز استفاده می شود. شما عزیزان می توانید جهت مشاهده تصفیه آب خانگی و همچنین خرید تصفیه آب صنعتی در شیراز، به فروشگاه واتر فامیلی مراجعه فرمایید.

کاربرد های دستگاه تصفیه آب صنعتی

دستگاه های تصفیه آب صنعتی، از لحاظ ابعاد در سایزهای مختلفی هستند که با توجه به مکان مورد نظر، می توانید دستگاه مناسب خود را برگزینید. این نوع دستگاه ها، برای کاربرد های گوناگونی قابل استفاده هستند. از جمله این کاربرد ها می توان به :

 • تهیه و تولید آب مناسب جهت مصارف کشاورزی و گلخانه ای
 • تهیه و تولید آب مناسب جهت مصارف دام و طیور
 • تهیه و تولید آب مناسب در جهت فرایند ساخت دارو، لوازم آرایشی و بهداشتی
 • تهیه و تولید آب شرب از آب شور
 • تهیه و تولید آب مناسب جهت مصارف کارخانه های پتروشیمی، فولاد، رنگ سازی، کاغذ سازی، نساجی و ..
 • بازیافت پساب های صنعتی
 • تولید آب مناسب جهت مصرف نیروگاه های بخار و سیکل ترکیبی
 • تهیه و تولید آب مناسب دستگاه های دیالیز بیمارستان ها

و .. اشاره کرد.

قیمت و خرید تصفیه آب صنعتی در شیراز

همانطور که در مطالب بالا اشاره شد، تصفیه آب های صنعتی در تمام صنایع اعم از کشاورزی، کارخانجات، نیروگاه ها و.. قابل استفاده هستند. بسته به مساحت صنایع و مکانی که در نظر دارید، می توانید دستگاه تصفیه آب صنعتی مورد نیاز خود را در ابعاد و روش های تصفیه مختلف، انتخاب و خرید نمایید. در صورتی که ساکن استان فارس هستید، شرکت خانواده آب، بهترین گزینه جهت خرید تصفیه آب در شیراز می باشد که سابقه ی درخشانی در زمینه تولید و واردات انواع این دستگاه دارد. این فروشگاه، علاوه بر دستگاه های تصفیه آب صنعتی و خانگی، لوازم جانبی آنها را نیز ارائه می دهد. شما عزیزان می توانید جهت مشاهده قیمت تمامی این محصولات به فروشگاه واتر فامیلی مراجعه فرمایید.

رضایت شما، اعتبار ماست.

 

 

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *