تصفیه آب

قیمت تصفیه آب خانگی در شیراز به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت تصفیه آب خانگی در شیراز به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت تصفیه آب خانگی در شیراز به عوامل متعددی بستگی دارد که ما قصد داریم در این مقاله برای شما این عوامل را بازگو کنیم. در سال های اخیر متاسفانه کاهش بارندگی، موجب افزایش آلایندگی ها در آب آشامیدنی شده است. از سوی دیگر، اکثر تصفیه خانه ها و لوله کشی های شهری، قدیمی و فرسوده اند و آب خروجی از آن ها سرشار از آلودگی و املاح مضر از جمله باکتری ها، میکروب ها و .. می باشد. این موارد سبب افزایش روز افزون نیاز مردم به تصفیه آب های خانگی گشته، به طوری که امروزه این دستگاه جز وسایل ضروری هر خانه و آشپزخانه به حساب می آید.

از آنجایی که ضرورت استفاده از این دستگاه برای همگان آشکار شده است، مانند تمامی عرصه ها در این میان نیز، بسیاری قصد دارند با افزایش قیمت دستگاه های تصفیه آب خانگی به منافع سودجویانه ی خود برسند. در این راستا، جهت تشخیص دستگاه تصفیه آب مناسب شما، عواملی که در افزایش و یا کاهش قیمت این کالا موثر واقع می شوند را بررسی خواهیم کرد.

قیمت تصفیه آب خانگی در شیراز متناسب با نوع دستگاه

دستگاه های تصفیه آب از لحاظ ظاهری در انواع و ابعاد مختلفی هستند که تنها همین ظاهر به خودی خود می تواند در بالا و پایین بودن قیمت آن ها اثر گذار باشد. به طور معمول در میان تصفیه آب های خانگی، چند مدل دستگاه تصفیه آب بیشترین محبوبیت را دارند که در ادامه به معرفی مختصر هر کدام از آن ها خواهیم پرداخت:

  • دستگاه تصفیه آب سرشیری:

قیمت تصفیه آب خانگی در شیراز - سرشیری

دستگاه تصفیه آب سرشیری، دستگاه کوچک و‌ ساده ای است که در مدل های مختلفی تولید شده و معمولا در ظاهر با هم تفاوت دارند. بسته به شکل ظاهری و همچنین نوع فیلتر به کار رفته در آن ها، می توانند قیمت متفاوتی نیز داشته باشند. بعضی از این دستگاه ها یکبار مصرف هستند و قابلیت تعویض فیلتر ندارند، اما بقیه معمولا بعد از ۴ تا ۶ ماه نیاز به تعویض فیلتر دارند.

  • دستگاه تصفیه آب روسینکی:

قیمت تصفیه آب خانگی در شیراز - روسینکی

دستگاه های تصفیه آب روسینکی با توجه به زیبایی و طراحی منحصر به فردی که دارند، برای استفاده بر روی سینک آشپزخانه گزینه های بسیار مناسبی هستند. این دستگاه ها را اصطلاحا، دستگاه تصفیه آب تک مرحله ای و یا دستگاه تصفیه آب دو مرحله ای می نامند. در صورتی که برای شما قیمت تصفیه آب خانگی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، این دستگاه بسیار به صرفه خواهد بود.

در تصفیه آب های روسینکی، استفاده از فیلتر های پلی پروپیلن و کربن گرانول بهترین انتخاب می باشد، چرا که این فیلتر ها حداکثر کارایی یعنی حذف همزمان ذرات معلق، کلر، بو و طعم نامطبوع را دارند. این فیلتر ها می بایست بسته به میزان مصرف و کیفیت آب منطقه، بین ۳ الی ۶ ماه یک بار تعویض گردند. تعویض فیلتر بسیار آسان بوده و هوزینگ روسینکی توسط آچار مخصوصی که معمولا در بسته بندی آن موجود است، به سادگی باز و بسته می شود. در هنگام تعویض فیلتر توجه داشته باشید که اورینگ های لاستیکی (واشر) دقیقا سر جای خود قرار گرفته باشند.

  • دستگاه تصفیه آب رومیزی:

قیمت تصفیه آب خانگی در شیراز - رومیزی

این سری از دستگاه های تصفیه نیز مانند دستگاه های پیشین، در نمونه های مختلفی تولید می شوند که این امر سبب تنوع در سبک و ظاهر آن ها شده است. معمولا دستگاه های رومیزی به صورتی طراحی می شوند که با دیگر وسایل آشپزخانه مانند یخچال و فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و.. هماهنگی داشته باشند. از آنجایی که این مدل ها روی کابینت قرار می گیرند، اکثرا از ظاهر بسیار زیبایی برخوردار بوده و همین موضوع باعث افزایش قیمت آن ها، نسبت به سایر مدل ها می شود.

چنانچه قیمت تصفیه آب خانگی برای شما اهمیت کم تری داشته و ظاهر زیبا نقش مهم تری در انتخابتان دارد، پیشنهاد ما دستگاه تصفیه آب رومیزی است. توجه داشته باشید که معمولا قطعات به کار رفته در مدل های رومیزی، مخصوص همان مدل هستند و در صورتی که زمان تعویض فیلتر تصفیه آب آن ها فرا رسد و یا قطعه ای دچار مشکل شود، احتمال دارد که برای تهیه ی این محصولات با مشکل مواجه شوید.

  • دستگاه تصفیه آب زیر سینکی:

قیمت تصفیه آب خانگی در شیراز - زیر سینکی

محبوب ترین مدل در میان انواع تصفیه آب های خانگی، دستگاه های تصفیه آب زیر سینکی هستند. این دستگاه ها با اینکه از لحاظ ظاهری تقریبا مشابهند، اما انواع گوناگونی دارند که از مراحل و فناوری های مختلفی برای تصفیه ی آب استفاده می کنند. دستگاه تصفیه آب زیر سینکی همانطور که از اسم آن هم مشخص است، در کابینت پایینی سینک ظرفشویی جای می گیرد و آب تصفیه شده را از طریق شیر برداشتی که در کنار شیر آب لوله کشی سینک قرار گرفته، در اختیار شما می گذارد. لوازم این دستگاه مانند فیلتر، مخزن، قطعات برقی، اتصالات و شیرآلات، هوزینگ و.. به دلیل فراوانی آن ها در بازار، بسیار راحت قابل خریداری و تعویض هستند. این فراوانی محصولات، می تواند نقش اساسی در مناسب بودن قیمت تصفیه آب زیر سینکی داشته باشد.

 

تاثیر روش و تعداد مراحل تصفیه در قیمت تصفیه آب خانگی در شیراز

معمولا در دستگاه های تصفیه آب خانگی از دو روش فیلتراسیون و اسمز معکوس استفاده می شود. این دو روش مراحل مختلفی برای تصفیه آب دارند که این مراحل به تعداد فیلتر های به کار رفته در آن ها وابسته می باشد. به طور مثال اگر یک دستگاه تصفیه آب پنج مرحله ای را در نظر بگیرید، می توان گفت که این دستگاه، از پنج فیلتر استفاده می کند و اگر یک دستگاه شش فیلتر داشته باشد، آن را دستگاه تصفیه آب شش مرحله ای می نامند. تعداد و مراحل این فیلتر ها در تعیین قیمت تصفیه آب خانگی در شیراز مورد نظر شما موثر واقع می شود. در ادامه جهت آشنایی بیشتر با روش های فیلتراسیون و اسمز معکوس به طور مختصر به آن ها خواهیم پرداخت.

  • روش فیلتراسیون

روش فیلتراسیون خود دارای چند نمونه است که شامل:

می باشد. این روش ها را برای جداسازی املاح محلول در آب، مواد آلی و تولید آب خالص استفاده می کنند. در واقع، مواد جامد معلق، توسط تصفیه آب های فیلتراسیون جداسازی خواهند شد. بر همین اساس به فرایندی که در آن مواد معلق جامد، در اثر عبور از یک محیط متخلخل جدا می شوند، فرایند فیلتراسیون گویند.

قیمت تصفیه آب خانگی - روش فیلتراسیون

  • روش اسمز معکوس (RO):

بدون شک موثر ترین راه برای تولید آب خالص و حذف املاح مضر از آب، استفاده از روش اسمز معکوس است. در این فناوری از فیلتری با نام ممبران که معمولا از جنس پلی آمید تولید شده، استفاده می شود. این فیلتر دارای منافذ بسیار کوچکی است که فقط ذرات کوچک تر از ۰.۰۰۰۱ میکرون می توانند از آن ها عبور کنند. فیلتر ممبران قابلیت حذف آلاینده های شیمیایی، نیتریت و نیترات، جیوه، سرب، نمک و سایر ناخالصی های آب را دارد. دستگاه های تصفیه آبی که از روش RO بهره می برند، بسیار قابل اعتماد می باشند.

قیمت تصفیه آب خانگی - روش اسمز معکوس

فیلترهایی که در این دو روش به کار می روند، عبارت اند از:

 

قیمت تصفیه آب خانگی در شیراز با توجه به برند سازنده ی آن

قیمت یک دستگاه تصفیه آب می تواند به برند آن دستگاه نیز بستگی داشته باشد. یک برند معتبر دارای تاییدیه سازمان هایی مانند NSF و WQA است که گواهی سلامت و استاندارد دستگاه تصفیه آب را صادر می کنند. برند هایی که این گواهی ها را به همراه محصول خود ارائه می دهند، بسیار قابل اعتماد تر از سایر برند ها بوده و طبیعی است که از قیمت بیشتری نیز برخوردار باشند. از جمله برند های معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

قیمت تصفیه آب خانگی در شیراز - برند دستگاه تصفیه آب toray قیمت تصفیه آب خانگی در شیراز - برند دستگاه تصفیه آب water family قیمت تصفیه آب خانگی در شیراز - برند دستگاه تصفیه آب soft water
قیمت تصفیه آب خانگی در شیراز - برند دستگاه تصفیه آب C.C.K قیمت تصفیه آب خانگی در شیراز - برند دستگاه تصفیه آب filmtec قیمت تصفیه آب خانگی در شیراز - سرشیری
قیمت تصفیه آب خانگی در شیراز - برند دستگاه تصفیه آب danfoss قیمت تصفیه آب خانگی در شیراز - برند دستگاه تصفیه آب lowara قیمت تصفیه آب خانگی در شیراز - برند دستگاه تصفیه آب grundfos

 

 

بهترین قیمت تصفیه آب خانگی در شیراز در فروشگاه واتر فامیلی

واتر فامیلی یک فروشگاه بسیار بزرگ با بیش از ۱۲ سال سابقه، واقع در شهر شیراز است که تمامی محصولات مرتبط با دستگاه های تصفیه آب را می توان از این فروشگاه خریداری کرد. تمامی محصولات تصفیه آب فروشگاه واتر فامیلی در قیمتی مناسب به بازار ارائه می شوند، زیرا این فروشگاه هم وارد کننده دستگاه تصفیه آب و انواع قطعات آن از کشور های مطرحی چون تایوان است و هم تولید کننده ی دستگاه تصفیه آب می باشد. توصیه می کنیم برای مشاهده قیمت تصفیه آب خانگی در شیراز و همچنین لوازم جانبی این دستگاه، به بخش فروشگاه سایت مراجعه نمایید.

 

امیدواریم نکات مطرح شده، در راستای خرید بهترین دستگاه تصفیه آب با مناسب ترین قیمت، موثر واقع شود. در صورت نیاز به مشاوره، می توانید با شماره تلفن های ۰۷۱۳۷۳۳۳۳۳۳ ، ۰۷۱۳۷۳۲۹۷۱۱، ۰۷۱۳۷۳۱۴۹۴۲ و  ۰۷۱۳۷۳۰۰۰۹۹ تماس حاصل فرمایید.

شرکت خانواده آب، ارائه دهنده انواع دستگاه تصفیه آب و لوازم جانبی آن، از همراهی شما عزیزان کمال تشکر را دارد.

 

 

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *