تصفیه آب

قیمت تصفیه آب صنعتی در شیراز و عوامل موثر بر آن

قیمت تصفیه آب صنعتی در شیراز

قیمت تصفیه آب صنعتی در شیراز به عوامل متعددی بستگی دارد که ما قصد داریم در این مقاله به مهم ترین آن ها بپردازیم. همانطور که می دانیم، منابع آب شیرین جهان هر روز بیش تر از پیش رو به کاهش می رود. در نقطه ی مقابل، نیاز به آب شیرین در بخش های مختلفی چون، کشاورزی، کارخانجات، گلخانه ها، صنایع پتروشیمی و .. در حال افزایش بوده، چرا که آب به عنوان ماده خام در صنایع مختلف شناخته می شود و پاکیزه بودن این آب، تاثیر بسزایی بر روی محصولات و درآمد شما خواهد گذاشت. این موارد سبب افزایش روز افزون نیاز صنایع مختلف به تصفیه آب های صنعتی شده است.

از آنجایی که ضرورت استفاده از این دستگاه برای همگان آشکار می باشد، افراد بسیاری قصد دارند با افزایش قیمت دستگاه های تصفیه آب صنعتی به منافع سودجویانه ی خود برسند. در این راستا، جهت تشخیص دستگاه تصفیه آب مناسب، عواملی که در افزایش و یا کاهش قیمت این کالا موثر واقع می شوند را بررسی خواهیم کرد.

تاثیر روش تصفیه در قیمت تصفیه آب صنعتی در شیراز

عوامل موثر بر قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی در شیراز

شاید مهم ترین عامل در بالا و یا پایین بودن قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی، روش تصفیه آن است. روش های تصفیه آب متعددی وجود دارند که هر کدام از این روش ها می توانند در قیمت تصفیه آب در شیراز اثر گذار باشند. بدین ترتیب، در ادامه به محبوب ترین این روش ها خواهیم پرداخت.

در این روش یون های نامطلوب آب، توسط یک ماده تبادلگر یون (که می تواند رزین های متخلخل یا بعضی از نانو مواد باشد)، با یونی دلخواه تبادل می شود. روش تبادل یونی، برای گرفتن سختی آب و تولید آب خالص با درجه بالا مورد استفاده قرار می گیرد. از متداول ترین کاربرد های این روش، نرم سازی آب شهری است، به طوری که یون های منیزیم و کلسیم موجود در آب سخت را با یون های سدیم جایگزین می کند. روش تبادل یونی، در صنایع غذایی، فلز سازی، تصفیه فاضلاب، بخشی از سیستم تصفیه آب شرب و.. قابل استفاده می باشد.

روش تبادل یونی - قیمت تصفیه آب صنعتی در شیراز

الکترودیالیز معکوس، از جمله فرآیندهای غشایی بوده که معمولا برای جداسازی یون ها و ذرات معلق جامد از آب های شور سطحی و دریا مورد استفاده قرار می گیرد. عملکرد این فرآیند به این شکل است که به وسیله ی جریان الکتریکی که به الکترودها داده می شود، حرکت یون ها اتفاق می افتد. این میدان الکتریکی باعث می شود که یون های مثبت به سمت کاتد و یون های منفی به سمت آند حرکت کنند. اما آنیون ها اجازه ی عبور از غشاء تبادل آنیونی و کاتیون ها اجازه ی عبور از غشاء تبادل آنیونی را ندارند.

روش EDI، از ترکیب روش تبادل یونی و فیلتراسیون شکل گرفته که خروجی آن، آبی دارای هدایت الکتریکی (EC)  پایین و عاری از املاح می باشد. این روش املاح موجود در آب را از طریق تبادل یونی جدا می کند. واحد های EDI، از تعدادی سلول که بین دو الکترود قرار گرفته اند تشکیل می شود. تفاوت اصلی این روش با روش تبادل یونی در این است که ممبران به صورت پیوسته با جریان برق احیا شده و دیگر نیازی به استفاده از مواد شیمیایی برای احیای ممبران نیست.

فیلتراسیون آب، فرآیندی در جهت حذف یا کاهش غلظت ذرات معلق از جمله باکتری ها، جلبک ها، ویروس ها، قارچ ها و همچنین سایر آلاینده های شیمیایی و بیولوژیکی نامطلوب از آب آلوده برای تولید آب سالم و تمیز است. در واقع، مواد جامد معلق، توسط آب تصفیه کن های فیلتراسیون جداسازی خواهند شد. بر همین اساس، به فرایندی که در آن مواد معلق جامد، در اثر عبور از یک محیط متخلخل جدا می شوند، فرایند فیلتراسیون گویند. روش فیلتراسیون خود دارای چند نمونه است که شامل موارد زیر می شود:

روش فیلتراسیون - قیمت تصفیه آب صنعتی در شیراز

با وجود آن که روش های بسیاری در تصفیه آب های صنعتی به کار گرفته می شوند، اما محققان در سال های اخیر به این نتیجه رسیدند که روش اسمز معکوس، می تواند موثر تر از سایر روش ها عمل کند. به همین دلیل اکثر دستگاه های تصفیه آب صنعتی امروزی از این روش استفاده می کنند. متاسفانه در کشور ما از دستگاه هایی که با این روش عمل تصفیه را انجام می دهند، استقبال چندانی نمی شود، زیرا بسیاری از افراد به علت بالاتر بودن قیمت برخی از این دستگاه ها نسبت به سایرین، اقدام به خرید آن ها نمی کنند. در صورتی که در مقایسه با عملکرد فوق العاده ای که از خود نشان می دهند، معمولا قیمت منصفانه ای دارند.

حال برای آن که بتوانیم تشخیص دهیم قیمت تصفیه آب صنعتی با روش اسمز معکوس، منصفانه می باشد یا خیر، بهتر است با این روش بیشتر آشنا شویم. در این راستا، در ادامه به شرح مزایا و کاربرد های اسمز معکوس خواهیم پرداخت.

تاثیر مزایا و کاربرد اسمز معکوس بر قیمت تصفیه آب صنعتی در شیراز

مزایای استفاده از اسمز معکوس - قیمت تصفیه آب صنعتی در شیراز

مزایای استفاده از روش اسمز معکوس آنقدر زیاد می باشد که از حوصله ی این مقاله خارج است. با این حال ما در این مطلب، به مهم ترین موارد آن خواهیم پرداخت:

 • قابلیت حذف انواع آلاینده های معدنی و آلی به طور همزمان
 • توان عملیاتی و ظرفیت بالا برای تصفیه آب لب شور
 • امکان طراحی برای مقادیر مختلف ورودی آب و ظرفیت های تولید متفاوت با توجه به نیاز
 • امکان تصفیه آب لب شور و تامین آب مورد نیاز برای مصارف مختلف
 • امکان بازگشت پساب خروجی از سیستم به محیط زیست یا بازیابی مجدد آن در دستگاه
 • نیاز به انرژی کمتر در مقایسه با سایر فناوری های تصفیه آب

با توجه به مورد آخر، می توان به این نتیجه رسید که با پرداخت هزینه ی بیشتری در هنگام خرید، علیرغم دیگر مزایا، شما می توانید از هدر رفت هزینه های هنگفت در حین استفاده از دستگاه جلوگیری نمایید. با در نظر گرفتن نکاتی که تا به این لحظه ذکر شد، می توان گفت که قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی با روش اسمز معکوس، در مقایسه با مزایایی که دارد، منصفانه است.

 

قیمت تصفیه آب صنعتی در شیراز با توجه به کاربردهای دستگاه تصفیه

قیمت تصفیه آب صنعتی در شیراز با توجه به کاربرد های آن

قیمت دستگاه های تصفیه آب صنعتی بسته به صنایع و کاربردی که دارند، متفاوت هستند. از سری کاربرد های این دستگاه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تهیه و تولید آب مناسب جهت مصارف کشاورزی و گلخانه ای
 • تهیه و تولید آب مناسب جهت مصارف دام و طیور
 • تهیه و تولید آب مناسب در جهت فرایند ساخت دارو، لوازم آرایشی و بهداشتی
 • تهیه و تولید آب شرب از آب شور
 • تهیه و تولید آب مناسب جهت مصارف کارخانه های پتروشیمی، فولاد، رنگ سازی، کاغذ سازی، نساجی و ..
 • بازیافت پساب های صنعتی
 • تولید آب مناسب جهت مصرف نیروگاه های بخار و سیکل ترکیبی
 • تهیه و تولید آب مناسب دستگاه های دیالیز بیمارستان ها

با توجه به این که این دستگاه ها در چه حوزه و صنعتی فعالیت می کنند، قیمت های متفاوتی خواهند داشت؛ زیرا به طور مثال، برای مصارف گلخانه ای، حدود ۳۰ متر مکعب آب در روز برای هر هکتار از زمین برای تولید محصولات گلخانه ای در ماه های گرم سال مورد نیاز است. مطمئنا این رقم برای صنایع دیگر فرق داشته و همین موضوع باعث تفاوت در قیمت تصفیه آب صنعتی در شیراز در هر حوزه می شود.

 

نقش برند سازنده در قیمت تصفیه آب صنعتی در شیراز

قیمت یک دستگاه تصفیه آب می تواند به برند آن دستگاه نیز بستگی داشته باشد. یک برند معتبر دارای تاییدیه سازمان هایی مانند NSF و WQA است که گواهی سلامت و استاندارد دستگاه تصفیه آب را صادر می کنند. برند هایی که این گواهی ها را به همراه محصول خود ارائه می دهند، بسیار قابل اعتماد تر از سایر برند ها بوده و طبیعی است که از قیمت بیشتری نیز برخوردار باشند.

قیمت تصفیه آب صنعتی در شیراز - برند دستگاه تصفیه آب evoqua

قیمت تصفیه آب صنعتی در شیراز- برند دستگاه تصفیه آب pentair

قیمت تصفیه آب صنعتی در شیراز - برند دستگاه تصفیه آب water family

قیمت تصفیه آب صنعتی در شیراز- برند دستگاه تصفیه آب filmtec

قیمت تصفیه آب صنعتی در شیراز- برند دستگاه تصفیه آب grundfos

شرکت خانواده آب مفتخر است اعلام نماید که یکی از قدرتمند ترین تولید کنندگان دستگاه های تصفیه آب خانگی و صنعتی در کشور ایران به شمار می آید. دستگاه های تصفیه آب صنعتی این شرکت در انواع و ابعاد مختلف و از بهترین قطعات ساخت کشورهایی چون آمریکا و تایوان بوده و تمام استاندارد های جهانی در آن ها پیاده سازی شده است. شرکت خانواده آب علاوه بر تولید کننده، وارد کننده دستگاه های تصفیه آب و قطعات جانبی آن نیز می باشد.

 

شما می توانید جهت مشاهده قیمت دستگاه های تصفیه آب صنعتی تولیدی و وارداتی این شرکت به بخش فروشگاه سایت واتر فامیلی مراجعه نمایید. در صورت نیاز به مشاوره نیز، می توانید با شماره تلفن های ۰۷۱۳۷۳۳۳۳۳۳ و ۰۹۱۷۲۵۵۰۰۶۱ تماس حاصل نمایید.

سپاس از همراهی شما عزیزان

 

 

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *