مشاهده همه 10 نتیجه

نمایش 12 24 36

آبسرد کن NIKAI. NWD1300R

برای قیمت تماس بگیرید

آبسرد کن NIKAI. NWD1400R

۳,۴۹۷,۰۰۰ تومان

آبسرد کن افترون ایستاده

۵,۲۳۳,۰۰۰ تومان

آبسرد کن ایستاده GOSONIC

برای قیمت تماس بگیرید

آبسردکن ۹۱۹R Nikura

برای قیمت تماس بگیرید

آبسردکن MAGIC . KOREA

برای قیمت تماس بگیرید

آبسردکن Nikai 1900T

برای قیمت تماس بگیرید

آبسردکن Nikai 2808R

برای قیمت تماس بگیرید

آبسردکن NIKAI. NWD1900C

برای قیمت تماس بگیرید

آبسردکن NIKURA . JAPAN

برای قیمت تماس بگیرید

آشنایی با آبسردکن‌های دارای آبسرد و جوش

آبسردکن آبسرد و جوش دار

در عصر جدید که شاهد پیشرفت چشم‌گیر تکنولوژی هستیم، دستگاه‌های مختلف از جمله آبسردکن‌ها نیز از این قاعده مستثنی نبوده‌اند و امروزه علاوه بر آبسرد و جوش، معمولا از یخچال مینی‌بار نیز بهره‌مند می‌باشند. آبسردکن‌های نسل جدید، در مدل‌های گوناگونی تولید و عرضه می‌شوند که برای آشنایی بیشتر انواع آن‌ها را در ادامه شرح خواهیم داد.

 • آبسردکن مخزن دار مجهز به شناور
 • آبسردکن بابلر
 • آبسردکن آنی
 • آبسردکن تصفیه دار
 • آبسردکن صنعتی
 • آبسردکن رومیزی
 • آبسردکن ایستاده

برخی از آبسردکن‌های نسل جدید، از ادغام و ترکیب دو یا چند مدل مختلف ساخته شده‌ و از ویژگی‌های مثبت چند نمونه الهام گرفته‌اند. برای مثال، برخی از آبسردکن‌هایی که مدل ایستاده هستند، آبسرد و جوش و همچنین یخچال یا مینی‌بار دارند و در عین حال، از فیلتر تصفیه آب نیز برخوردار هستند. در ادامه مدل هایی که دارای آبسرد و آب جوش هستند را شرح می‌دهیم.

انواع آبسردکن دارای آبسرد و جوش

 • آبسردکن رومیزی:

نسخه‌های کوچک‌ از آبسردکن‌های دارای آبسرد و آب جوش را می‌توان آبسردکن‌های رومیزی دانست که این آبسردکن‌ها را می‌توان مستقیما روی میز قرار داد. این دیسپنسرها معمولا به عنوان لوازم خانگی طبقه‌بندی شده و اغلب در آشپزخانه‌های خانگی و آبدارخانه‌های ادارات یافت می شوند. اکثر آبسردکن‌های رومیزی دارای آبسرد و آب جوش هستند و به دلیل ابعاد کوچک، معمولا یخچال ندارند.

 • آبسردکن بابلر:

آبسردکن آبسرد و جوش دار رومیزی

منبع آب مصرفی در این آبسردکن‌ها به صورت بطری‌های بزرگی است که به‌طور وارونه روی آبسردکن قرار می‌گیرند و بعد از خالی شدن، باید بطری خالی را با بطری جدیدی که پر از آب است جایگزین کرد. این آبسردکن‌ها از پمپ حرارتی بهره می‌برند؛ اما اواپراتور به صورت صفحه‌ای است که جدا از مخزن بوده و آب در حجم کم با قرار گرفتن بر روی صفحه خنک می‌شود. این سیستم برای استفاده در مکان‌هایی با مصرف آب کم مناسب می‌باشد. در برخی از آبسردکن‌های بابلر، مشاهده می‌شود که علاوه بر آبسرد، آب جوش و ولرم نیز ارائه می‌دهند.

 • آبسردکن ایستاده:

آبسردکن ایستاده بیشتر مناسب مکان‌هایی مانند ادارات، دفاتر خصوصی، مطب، کلینیک، سالن‌های آرایشی و زیبایی، شرکت‌های کوچک و.. می‌باشد. این آبسردکن‌ها عموما دارای آبسرد و جوش و همچنین آب ولرم هستند که برای تمامی کارها از جمله نوشیدن آب خنک، درست کردن شربت، چای و یا قهوه کاربردی هستند. در اکثر مواقع، آبسردکن‌های ایستاده از نوع بدون مخزن و با اتصال به آب شهری می‌باشند که یک کابین یا یخچال در قسمت پایین دارند؛ ولی در برخی مواقع، مشاهده می‌شود که شرکت‌های تولیدکننده، آبسردکن‌های ایستاده را در مدل‌ مخزن دار با مخزن مخفی، طراحی و تولید می‌کنند. در ادامه هرکدام از این مدل‌ها را شرح می‌دهیم.

 • آبسردکن ایستاده یخچالدار:

آبسردکن دارای آبسرد و جوش یخچالدار

این محصول دارای یک یخچال است که برای خنک نگه داشتن نوشیدنی و یا میوه مناسب می‌باشد.

 • آبسردکن ایستاده کابین دار:

این دستگاه دارای یک کابین مانند کابینت است که با استفاده از آن می‌توانید وسایل و تنقلات خود مانند لیوان یک بار مصرف، کلوچه، بیسکوییت و.. را در آن نگهداری کنید.

 • آبسردکن ایستاده با مخزن مخفی:

در برخی از این دستگاه‌ها، مکانی مخفی برای مخزن تعبیه شده تا در دید مصرف‌کنندگان قرار نگیرد و زیبایی بیشتری را ارائه دهد.

 • آبسردکن ایستاده متصل به آب شهری:

این آبسردکن‌ها با اتصال لوله به آب شهری، می‌توانند همیشه و به هر میزان، به آب دسترسی داشته باشند.

موارد قابل توجه در هنگام خرید آبسردکن دارای آبسرد و جوش

 • آبسردکن با شیر پدالی یا دکمه‌ای:

آبسردکن دارای آبسرد و جوش پدالی

یکی از موارد قابل توجه در مورد آبسردکن‌‌ها، تفاوت‌ در نوع شیر آب آن‌‌ها است. برخی از آبسردکن‌ها به صورت پدالی و برخی دیگر نیز به صورت دکمه‌ای هستند. شیرهای پدالی به این شکل هستند که می‌توان با یک دست لیوان را به پدال فشار داده تا آب داخل لیوان بریزد؛ اما شیرهای دکمه‌ای به هر دو دست نیاز دارند تا با یک دست لیوان را زیر شیر آب نگه داشته و با دست دیگر دکمه را فشار دهید. همچنین روی دکمه مخصوص آب داغ معمولا یک قفل کودک نیز تعبیه می‌گردد تا از خطر سوختگی جلوگیری شود.

 • رعایت اصول بهداشتی:

اگر قصد دارید دستگاه آبسردکن مخزن‌دار تهیه کنید، باید بدانید که به دلیل انباشت آب در مخزن به مدت طولانی ممکن است رسوب و میکروب ایجاد شود؛ پس باید به طور مداوم مخزن را شستشو دهید یا از مخزن‌های آب معدنی قابل تعویض استفاده کنید. دستگاه آبسردکنی که انتخاب می‌کنید حتما باید دارای مخزن داخلی از جنس استیل ضد زنگ و یا فود گرید باشد تا زنگ زدگی وارد آب نشود.

 • قدرت دستگاه برای تهیه آبسرد و جوش:

قدرت سرد یا گرم کردن آب در مدت زمان مشخص یکی از نکات بسیار مهم در هنگام تهیه آبسردکن می‌باشد، هرچه قدرت دستگاه بیشتر باشد آب سریع‌تر سرد یا گرم می‌شود. به طور معمول حداکثر توان آبسردکن برای گرمایش 500 وات و برای سرمایش تا 120 وات است.

 • فیلتر دستگاه آبسردکن:

آبسردکن‌های مخزن‌داری که از فیلتر تصفیه آب برخوردار هستند، بیشتر مناسب مصارف خانگی هستند؛ زیرا استفاده از فیلتر برای تصفیه آب دارای هزینه بیشتری است. به همین دلیل برای مکان‌های عمومی و مصارف زیاد به صرفه نیست.

 • جنس بدنه آبسردکن:

جنس بدنه آبسردکن دارای آبسرد و جوش

دستگاه‌هایی که دارای بدنه فلزی هستند طعم آب را عوض می‌کنند به همین جهت معمولا برای بدنه دستگاه‌های آبسردکن از ABS استفاده می‌شود که یک ماده پلاستیکی رایج و پرکاربرد است؛ زیرا به راحتی تمیز می‌شود.

 • صدای موتور آبسردکن:

طبیعی است که صدای موتور آبسردکن در هنگام روشن شدن شنیده شود اما اگر صدای آن خیلی زیاد باشد، به خصوص در مکان‌های خلوت، آزاردهنده خواهد بود و توجه به این موضوع بسیار مهم است. برای تهیه آبسردکن کم صدا باید به کیفیت و برند کمپرسور آن توجه نمایید.

 • گارانتی و خدمات پس از فروش:

از آنجایی که آبسردکن یک دستگاه مصرفی است و به خصوص در مکان‌های عمومی در طول روز بارها از آن استفاده می‌گردد باید شرکت سازنده آن، گارانتی و خدمات پس از فروش ارائه دهد. همچنین برخی از قطعات استفاده شده در دستگاه مانند پدال و کمپرسور از جمله قطعات پرمصرف و دارای استهلاک هستند؛ به همین دلیل موجود بودن این قطعات در بازار ایران نکته بسیار مهم در هنگام خرید آبسردکن می‌باشد.

 • مصرف انرژی:

آبسردکن حتما باید دارای برچسب رده انرژی بوده و هرچه رده آن بالاتر باشد بهتر است. بیشترین تاثیر بر روی مصرف برق را کندانسور و موتور خنک کننده دستگاه دارند؛ بنابراین هرچه موتور میزان مصرف برق کمتری داشته باشد، رده انرژی دستگاه آبسردکن نیز بالاتر خواهد بود.

برندهای معتبر آبسردکن‌های دارای آبسرد و جوش

گاسونیک:

شرکت گاسونیک یا گوسونیک در سال 1979 در ترکیه تاسیس شد و با برند تجاری GOSONIC فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت در سال 1996 محصولات خود به سایر کشورها را صادر کرد و به ستاره درخشان در خاورمیانه تبدیل شد. این برند محصولات کوچک و بزرگ آشپزخانه را تولید و انواعی از محصولات برقی را وارد بازار ایران کرده است. به علت تولیدات وسیع، این شرکت ساخت برخی از محصولات خود را به کشورهای مختلف مانند چین واگذار کرده است.

نیکایی:

آبسردکن آبسرد و جوش دار نیکایی

شرکت nikai در سال 1988 در دبی تاسیس شد و بیش از 400 محصول را با نام تجاری خود را در لوازم الکترونیکی خانگی با فعالیت مستقیم در بیش از 60 کشور و 60 میلیون مشتری راضی در سراسر جهان، به رخ می کشد. این شرکت با موفقیت در برخی از رقابتی ترین بازارهای جهانی از جمله ایالات متحده، اکنون وارد مرحله گسترش سریع به بازارهای آفریقایی و آسیایی شده است. نیکایی یکی از پرفروش‌ترین برندهای الکترونیکی در تمام خرده‌فروش‌های بزرگ امارات متحده عربی، یعنی LuLu و Carrefour است و علی‌رغم رقابت شدید برندهای بزرگ ژاپنی و کره‌ای، برجستگی آن هیچگاه به خطر نیفتاده است.

مجیک:

شرکت مجیک کره جنوبی که با برند Magic شناخته می شود در سال 1981 میلادی تأسیس شد. حضور محصولات مجیک در بازار کره‌ی جنوبی از سال 1985 میلادی آغاز شد و توانست با استفاده از تکنولوژی پیشرفته و دانش روز در مدت زمان کوتاهی به جایگاه اولین تولیدکننده‌ی لوازم سرمایشی گرمایشی در کشور کره برسد. سپس با تولید انواع لوازم خانگی توانست جایگاه خود را در بازار آن کشور به عنوان یک شرکت پیشرو در طراحی و تولید لوازم خانگی برقی ارتقا دهد.

امروزه محصولات مجیک به 60 کشور دنیا از جمله ایران صادر می‌شوند. افزون بر گواهینامه‌های بین‌المللی کیفیت، استاندارد و جوایز متعدد، گروه محصولات مجیک توانسته است سه جایزه‌ی برتر دنیا را در زمینه‌ی طراحی به خود اختصاص دهد. این شرکت در سال های 2003 تا 2007 رتبه برتر تولید لوازم خانگی در کره جنوبی و آسیا را به خود اختصاص داد و هم اکنون محصولات مختلفی از جمله آبسردکن دارای آبسرد و جوش تولید می کند.

افترون:

شرکت افترون در سال 1994 میلادی در امارت تاسیس شد و برند خود را با نام Aftron معرفی نمود. این شرکت تا به امروز به عنوان یک نام تجاری موفق با عرضه محصولات با کیفیت در زمینه لوازم خانگی اعتبار زیادی از آن خود کرده است. عمده محصولات شرکت افترون در کشور کره و چین تولید می‌شوند، در 40 کشور در سراسر جهان به فروش می‌رسند و از کیفیت بالایی برخوردار می‌باشند.

جمع بندی

امروزه آبسردکن‌ها نه تنها دارای آبسرد و جوش هستند، بلکه در برخی از آن‌ها یخچال مینی‌بار و یا کابین به کار رفته است. علاوه بر این موارد، برخی از آبسردکن‌ها فیلتر تصفیه آب دارند و در گونه‌های مختلف ایستاده، رومیزی، بابلر و.. طراحی و تولید می‌شوند.

در هنگام خرید آبسردکن‌های دارای آبسرد و آبجوش، باید به نکاتی مانند داشتن شیر پدالی یا دکمه‌ای، رعایت اصول بهداشتی، قدرت دستگاه برای تهیه آبجوش و سرد، فیلتر دستگاه، جنس بدنه، صدای موتور، گارانتی و مصرف انرژی دستگاه توجه نمود. نکته‌ی قابل توجه دیگر، برند آبسردکن است که از جمله برندهای معتبر آبسردکن را می‌توان گاسونیگ، نیکایی، مجیک و افترون دانست.

 

سپاس از همراهی شما عزیزان

 

مطالب مرتبط: